Policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy zatrzymali 3 osoby w związku przestępczością narkotykową. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty za handel narkotykami a trzeci z mężczyzn zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec 24- i 51-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
W ubiegłym tygodniu Ciechanowscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 43-letni mężczyzna w swoim samochodzie posiada narkotyki.
- Pojazd ten zatrzymali do kontroli na jednej z ulic miasta. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W pojeździe, w foteliku dziecięcym ukryta była torebka foliowa z 100 gramami amfetaminy. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Podczas dalszych czynności mundurowi ustalili, osoby które mogą zajmować się handlem narkotykami. Kryminalni zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn - informuje podkom. Ewa Brzezińska z KPP w Ciechanowie.
Zebrany przez funkcjonariuszy Policji materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 24- i 51-latkowi zarzutów handlu narkotykami. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące. Natomiast 43-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec niego prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.













