piątek, 26 czerwca 2026 21:05
Reklama
Samorządy apelują: oszczędzajmy wodę podczas upałów

Samorządy apelują o oszczędzanie wody podczas upałów. W związku z utrzymującą się falą upałów i prognozowanymi wysokimi temperaturami kolejne samorządy w regionie apelują do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody. Chodzi o to, by wykorzystywać ją przede wszystkim do celów bytowych. 

Urzędy proszą o czasowe zrezygnowanie z podlewania ogródków i trawników, mycia samochodów czy napełniania przydomowych basenów wodą z wodociągu. Jak podkreślają samorządy, nadmierny pobór wody w czasie upałów może powodować spadki ciśnienia w sieci, a w skrajnych przypadkach prowadzić do przerw w dostawach. Ograniczenie zużycia ma także znaczenie dla bezpieczeństwa – pozwala utrzymać odpowiednie ciśnienie w hydrantach wykorzystywanych przez straż pożarną w razie pożarów. 

Podobne apele publikują kolejne gminy w powiecie płońskim i sąsiednich samorządach.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama