środa, 24 czerwca 2026 14:40
Reklama

Policja ostrzega: auto w upał może stać się śmiertelną pułapką

Policja ostrzega: auto w upał może stać się śmiertelną pułapką

Nawet, gdy temperatura ledwo przekracza 20 stopni na zewnątrz, auto może się okazać śmiertelną pułapką dla dzieci i zwierząt pozostawionych samych w zamkniętym samochodzie zaparkowanym w pełnym słońcu. A w najbliższych dniach termometry pokażą nawet ponad 30 kresek. 

Corocznie dochodzi do dramatycznych sytuacji. Pamiętajmy, że temperatura wewnątrz pojazdu, w krótkim czasie, może przekroczyć 50 stopni Celsjusza.

Podkreśla kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Gdy temperatura w cieniu sięga 25 stopni, śmiertelny żar wewnątrz pojazdu może się pojawić w zaledwie kwadrans. Temperatura rośnie wtedy aż o 1 stopień na minutę. Dochodzi wówczas do gwałtownego odwodnienia i przegrzania organizmu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama