niedziela, 1 lutego 2026 04:28
Reklama

Siarczyste mrozy na Mazowszu. Policja apeluje o reagowanie na zagrożenia

Siarczyste mrozy na Mazowszu. Policja apeluje o reagowanie na zagrożenia

Do regionu wkraczają temperatury, które w nocami sięgać będą poniżej -10 stopni. Mróz utrzymywać się będzie także w ciągu dnia, a to stawia służby ratunkowe w stan podwyższonej czujności. 

Jak przekazuje nam płońska komenda policji - funkcjonariusze monitorują miejsca, w których osoby bezdomne mogłyby szukać schronienia. Regularnie sprawdzają pustostany, przystanki autobusowe, altanki czy ogródki działkowe. Przy tak niskich temperaturach, na utratę życia lub zdrowia narażone są także osoby nietrzeźwe oraz osoby starsze, dlatego w sposób szczególny powinniśmy zainteresować się ich losem. Mówi nadkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Zgłoszenia o osobach bezdomnych możemy przekazać także za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale w przypadku pilnej interwencji lepiej dzwonić na numer 112 lub do najbliższej jednostki policji.


Podziel się
Oceń

SŁUCHAJ NAS ONLINE!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama